Для чого потрібні опори електропередач

Для чого потрібні опори електропередачУ часи прогресивних технологій та розвитку цивілізації ми практично не замислюємося над, здавалося б, елементарними речами. Звідки береться світло у лампочці та струм у розетках? Зрозуміло тільки одне, що без електрики наше життя було б, м’яко кажучи, іншим.

Виявляється, щоб забезпечити людям наявність цього блага, існує складна система. Мільйони, а може й мільярди кілометрів дротів з’єднують наші будинки зі станціями, які виробляють електроенергію. Ця система називається повітряною лінією електропередач. Повітряною, тому що усі дроти протягнуті над землею. Вони кріпляться на спеціальних стовпах, які, у свою чергу, називаються опорами ліній електропередач.

Їх легко помітити, проїжджаючи по трасі. Рівними рядами стоять ці опори електропередач і забезпечують нас електроенергією, а значить світлом у лампочці та струмом у розетках.

Опора електропередач виконує основну функцію, яка полягає в тому, щоб дроти перебували на певній висоті, не торкалися один одного та були під потрібним натягом.

Опори електропередач можуть бути металевими простої та складної конструкції, та навіть нагадувати мініатюрну Ейфелеву вежу. Проте частіше ми зустрічаємо залізобетонні опори електропередач. На вигляд вони простіші, однак не менш важливі, оскільки виконують необхідні функції утримання, розподілу, натягу.

Монтаж опор електропередач залежить від місцевості, де їх встановлюють. Це звичайно масштабні роботи з важкою технікою. Однак якщо місцевість густо населена та забудована, то існують методи їх встановлення з урахуванням цих обмежень.

У будь-якому випадку електрокомпанії та будівельні організації докладають усіх зусиль, щоб забезпечити нас електроенергією. Адже вона стала просто необхідною для нашого повсякденного нормального життя.

Звичайно ж, усі ці деталі нам знати не обов’язково. Однак те, що стояти під опорами електропередач під час грози категорично не можна, знати повинен кожен, навіть дитина!

G Analytics
сайт створено компанією стоимость сайта